1950’li yıllarda iplikle başlayan tekstil serüveninin devamı olan bizler, üçüncü nesil bayrak taşıyıcıları olarak, 2017 yılında kurulan yeni firmamızın temel hizmetleri arasında her çeşit iplik alım-satımı, peştemal, havlu ve hamam ürünlerinin toptan&perakende satışı, yüzde yüz ipek ve kaşmirden üretilmiş ürünlerin satışı, özel tasarım banyo ve plaj havluları, bornozlar, nevresim takımları, ev giyimi, ev aksesuarları, aromatik yağ, koku, kandil, mum ve vücut bakım ürünleri bulunmaktadır.


Firmamızın temel hedefleri arasında atalarımızdan bize miras kalan geçmişin zerafet ve soyluluğunu, geleceğin modernliği ve yaratıcılığı ile buluşturmak olup, bu prensipler dahilinde firmamızın ilk göz ağrısı Ottomina markasını siz değerli müşterilerimizle buluşturduk. Asırlardır Türk kültürünü ve kimliğini temsil eden bu muhteşem tekstil ürünleri markamızın ilham kaynağı olmuştur. Bu ilham aynı zamanda Osmanlı döneminden günümüze taşınmış köklü bir mirasın tüm dünyaya tanıtılması konusunda da motive unsuru olmuştur. Türk hamam kültürü sadece temizlik yöntemi değil, aynı zamanda rahatlatıcı, hatta neredeyse tedavi edici bir süreç olup, geçmişte toplumsal olarak sosyalleşme alanlarından bir tanesi olarak görülmüştür. 18. yüzyıldan itibaren Batı'dan gelen ziyaretçilerin hamam kültüründen ne derece etkilediğini, ünlü Fransız yazar anılarında “Sadece Türkler nasıl yıkanacaklarını biliyorlar” cümlesiyle belirtmiştir.


Ottomina sadece bir marka değil, geçmişin güzel alışkanlıklarını, doğallığın pozitif enerjisini, ev ve özel yaşam alanlarına taşıma ve yaşatma hissiyle oluşturulmuş bir anlayışın en büyük temsilcisidir. Ottomina olarak biz dünyaca imrenilen Türk Havlusu'nun sadece bir tekstil ürününün ötesinde olduğuna inanmakta ve ürünlerimizin orijinalliğine, üretim kalitesine de aşırı özen göstermekteyiz. Firmamız, çalışma prensibi olarak her geçen gün yenilenen, kaliteden ödün vermeden çalışan, insan odaklı ve yüksek müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan yapıyı benimsemiştir. Buna bağlı olarak müşterilerimize kendilerini eşsiz ve mutlu hissettirecek ürünler tasarlayıp, kullanıcılarımızın beğenisine sunmak için var olan tüm gücümüzle çalışmaktayız.


OTTOMİNA AİLESİ